1 Mart 2012 Perşembe

KENDİ KENDİMİ MİMLEDİM :)

Blog dünyasında yeni olmam ve yeterince takip edenim yok diye doğal olarak beni mimleyen yok. Gerçi blog dünyasında mimlemek ne demek tam olarak da bilmiyorum ama anladığım kadarı ile eskiden anket defterlerimiz vardı ortaokul zamanlarında. Bana onun gibi birsey geldi. Ben bu tip soruları herşeyden önce kendim için cevaplamayı seviyorum. O nedenle bende kendimi mimledim. Hoşuma da gitti :)
 
1- Ölmeden görmeyi istediğin bir ülke var mı? Neden orası?
Aslında ben tüm dünyayı gezmeyi çok ama çok isterdim. İnşallah bir gün nasip olur. Farklı kültürler, yaşam tarzları, bakış açıları ilgimi çok çeker. Bence insanlar ancak farklı türdeki kitapları okur, farklı ülkeleri gezerse hayatı, yaşamı ve neden bu dünyada olduğumuzu tam olarak anlama imkanı bulurlar. İlla görmek istediğim bir ülke yok çünkü ben dünyayı görmek istiyorum :)
 
2- Kış mı? Yaz mı?
Ben kendimi bildim bileli sonbahar ve kışı çok severim. İnsanların çoğunun iç karartıcı ve bunaltıcı bulduğu kasvetli, karanlık, yağmurlu havallara bayılırım. İçim ayrı bir huzur dolar. Böyle havalarda evde camın önünde kitap okumak, koltukta battaniyenin altında film izlemek ve tabii abur cubur tıkınmak en büyük zevkimdir. 

3- Hiç saçının tamamını boyattın mı? Pişman mısın?
Saçımı 16-17 yaşlarımda boyatmaya başladım. Ve hemen hemen her renge boyadım. O zamanlar büyükler ileride zaten çok boyatacaksın beyazın yokken boyama derlerdi. Tabii benim o zamanlar bir kulağımdan girer bir kulağımdan çıkardı. Gençlik işte :) Artık boyamak istemiyorum ama beyazlarım olduğu için boyuyorum. O kadar küçük yaşta boyatmaya başladığım için pişman değilim ama şimdiki aklımla gereksiz olduğunu anlıyorum. Olgunlaşmadan bazı şeyler anlaşılamıyor maalesef.


4- Blogumda en çok ne tarz konular görmek isterdin? 
Ben samimi paylaşımların olduğu ve orjinal şeylerin paylaşıldığı blogları seviyorum. Çok karışık tasarlanmış, herşeyin birbirine girdiği, gözü yoran blogların içerikleri çok güzel dahi olsa okumayı sevmiyorum.

5- Yaptığın en çılgınca şey neydi?
Ben sakin, aşırılıkları olmayan dingin ve doğal yaşamayı seviyorum. O yüzden çılgın bir insan değilim ama deliyimdir biraz. Kimsenin yapmaya cesaret edemeyeceği şeyleri çok rahat yapabilirim ancak tabii kimseyi üzmeyecek ve rahatsız etmeyecek şeyler olduğu sürece. Bugüne kadar yaptığım en çılgınca şey ne sorusuna hatırladığım net bir cevabım yok.

6- En sevdiğin tatlı nedir?
Kazandibi ve birde Fatih'te adını bilmediğim bir yerden aldığımız muhteşem halka tatlısı 

7- Hiç bıkmadan kullanabileceğin oje rengi nedir?
Çok oje sürmem ama kullandığım zamanlar tercih ettiğim renk ya bordo ya da french olur. 

8- Hayvanları sever misin? Evde beslemeyi istedin mi hiç? 
Allah'ın yarattığı herşeyi çok severim. Şuan evde dünya tatlısı 3 kızkardeş kedim var. Sadece 9 aylıklar ve doğduklarından beri bizleler. Onlarla aynı evi paylaşmak çok ama çok keyifli. Onları çok seviyorum.

9- Düzenli olarak takip ettiğin bir dergi var mı? Varsa hangisi?
Lezzet ve Food & Travel dergisini mümkün olduğunca takip ediyorum. Çeşitli ev dekorasyonu dergilerini de düzenli alırdım ama bu konuda netten daha fazla ve güzel şeyler bulduğum için artık almıyorum.

10- Sence Türkiye'de en yaşanılası şehir neresi? Neden?
Kesinlikle İstanbul değil. Ben İstanbul'da yaşıyorum ama sakin ve küçük Ege kasabalarını çok severim. Trafiğin olmadığı, meyve ve sebzelerin lezzetli olduğu, havasının ve denizinin temiz olduğu, insanlarının samimi ve doğal olduğu bir yerde yaşamak en büyük hayalim...

11- İnsanların sende gördüğü, dile getirdiği en iyi ve en kötü özelliğin nedir? 
Cana yakın olmam ve delirdiğim zaman gözümün hiçbir şeyi görmemesi maalesef :( ama bu konuda kendimi eğitmeye çalışıyorum...
 

8 yorum:

okuyan dedi ki...

Keyifle okudum.
Sevgilerimle.

Benim Kucuk Cennetim dedi ki...

Bende seninkini keyif alarak okumustum. Zaten senden çaldım soruları da :)))

Hamarat Kontes dedi ki...

Sevgili benim küçük cennetim, bilseydim ben seni mim lerdim. Beni Asortik Krep mimlemiştiKeyifle okudum.
.

Benim Kucuk Cennetim dedi ki...

Ben de senin mim cevaplarını beğenerek okudum. Ziyanı yok ki ben kendi kendime mimleyiverdim :)))

Eylem'in dünyası dedi ki...

Ah sorma benimde derdm aynı bende bilmiyorum şu MİM nedir anlayamadım gitti. Aman birde heveslendim ki sorma. Öğrensem seni mimlicem söz :) hatta sen öğrendiysen banada öğretirsen sevinirim. Bu arada yazınıda keyifle okudum emeğine saglık .

Benim Kucuk Cennetim dedi ki...

Eylem maalesef ki hala öğrenemedim nasıl mimleniyor. Bu aralar nette geçirecek pek vaktim de olamadı ama bence cozum cok basit bendeki soruları al ve benim seni mimlediğimi yaz. Hehe facedeki pokelamak gibim bişey sanırsam :))) Sende hemen yaz bizde keyifle okuyalım bence.
Sevgiler...

SELİNSEL dedi ki...

Çok keyifli bir post.Keyifle okudum :)Takibe aldım.
Kendi bloguma da beklerim..
Sevgilerimle..

obilirobilmez dedi ki...

http://obilirobilmez.blogspot.com/2013/03/kendimi-mimledim.html